Треньорът на Бенфика Жозе Моуриньо отправи остри критики към съдийството в португалското първенство, като заяви, че клубът му е „най-ощетеният“ от съдийски решения през сезона. Изказването му дойде след поредния кръг в местната лига и преди срещата с третодивизионния Атлетико в турнира за Купата на Португалия.
„По-добре е да премахнем ВАР. Ако ВАР не може да се намеси, когато има грешка от такъв мащаб… Какво прави ВАР? И нищо повече“, коментира Моуриньо, изразявайки пълно недоволство от работата на видеоповторенията.
Настроението в тима е обтегнато след две разочароващи срещи. Бенфика загуби с 0:1 от Байер Леверкузен в Шампионската лига, а в първенството стигна само до 2:2 срещу Каза Пиа. „Орлите“ се намират на трето място с 25 точки – шест зад лидера Порто.
Португалският специалист намекна, че поредица от съдийски решения влияят пряко на класирането и призова за по-строги мерки или пълна промяна в начина, по който се използва системата ВАР.


