Трима души са загубили живота си, а 17 са получили наранявания при 15 тежки пътнотранспортни произшествия, станали в страната през последното денонощие. Това показват актуалните данни на Министерството на вътрешните работи.
Статистиката сочи, че от началото на 2026 година при катастрофи по българските пътища са загинали 218 души, а пострадалите вече достигат 3673.
Данните показват и тревожна тенденция спрямо същия период на миналата година. По информация на МВР жертвите на пътя през 2026 г. са с 35 повече в сравнение със същия период на 2025 г., когато живота си са загубили 183 души.
От вътрешното министерство отново призовават всички участници в движението да спазват правилата за безопасност, да се движат със съобразена скорост и да проявяват повишено внимание, особено в условията на засилен летен трафик.


