Парламентът прекрати пълномощията на народния представител от ГЕРБ Делян Добрев. При гласуването трима депутати от ГЕРБ гласуваха против, а един гласува „въздържал се“.
Оставката беше подадена по негово желание. Преди няколко дни Добрев обяви, че се оттегля от активната политика, за да даде път на по-младите. Той заяви, че ще продължи да помага на ГЕРБ, но извън активния политически живот.
От 2009 г. Делян Добрев е народен представител от ГЕРБ в 41-вото Народно събрание, където е заместник-председател на Комисията по икономическа политика, енергетика и туризъм и член на Комисията по бюджет и финанси.
През 2014 г. става председател на парламентарната комисия по енергетика.
През 2017 г. Добрев подава оставка от всички свои партийни и парламентарни постове заради скандала „Кумгейт“. Тогава Елена Йончева го обвинява, че в община Хасково, където той е областен координатор на ГЕРБ, на ключови позиции са назначени негови роднини и близки. Впоследствие обвиненията не бяха доказани.


