Предложихме въвеждането на механизъм за компенсации за потребителите на вода при случаи на некачествена услуга, заяви Петър Петров от „Възраждане“ пред журналисти в кулоарите на парламента.
„За сравнение, чл. 104а, ал. 4 от Закона за енергетиката вече предвижда механизъм, който позволява на потребителите на електроенергия да получават компенсации при прекъсвания над 24 часа. Ние предложихме подобен подход и за закона, регулиращ качеството на ВиК услугите. За съжаление, всички останали партии не подкрепиха тази инициатива, което означава, че в момента българските граждани са неравнопоставени като потребители на услуги при общи условия. Докато електроенергията е защитена с ясни компенсации, абонатите на ВиК дружествата – независимо дали държавни, общински или частни – нямат никакви права на компенсации.“
„Всички знаем, че лятото ни очаква отново водна криза. За съжаление, особено управляващото мнозинство от ПБ, отхвърли искането ни за защита на правата на потребителите на ВиК услуги, включително тези, които най-вероятно ще бъдат засегнати от нови водни режими и аварии.“


