Областна дирекция на МВР – Шумен съобщи за задържането на 37-годишен мъж от Нови пазар, шофирал след употреба на четири вида наркотични вещества.
Около 18:45 часа вчера на главния път Русе – Варна, край Нови пазар, полицейски служители са спрели за проверка лек автомобил „Фолксваген“ с шуменска регистрация.
При извършения тест с техническо средство е установено, че водачът е управлявал след употреба на канабис, кокаин, метамфетамин и амфетамин.
Мъжът е дал кръвна проба за химичен анализ и е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
От полицията съобщиха и за втори случай от 17 май, при който в Шумен е задържан 44-годишен местен жител, управлявал автомобил след употреба на канабис.
И той е дал кръвна проба за анализ и е бил задържан за срок до 24 часа.
От МВР припомнят, че само преди дни в Шуменско са били установени още четирима водачи, шофирали след употреба на алкохол и наркотични вещества.
Полицията подчертава, че проверките по пътищата в региона продължават с цел ограничаване на тежките инциденти и повишаване безопасността на движение.


