Директорът на ВиК – Несебър и неговият заместник са били задържани при специализирана полицейска операция по подозрения за корупционно престъпление, съобщава bTV.
Според първоначалната информация разследването е започнало след сигнал, че двамата ръководители са поискали 8000 евро от собственик на поземлен имот в района на село Кошарица. Срещу исканата сума те обещавали съдействие за присъединяване на новострояща се сграда към централната водоснабдителна мрежа.
По данни на разследващите на инвеститора не е било позволено да подаде заявление по установения административен ред, като вместо това му е било поставено условие първо да предаде поисканите пари.
По случая е образувано досъдебно производство под наблюдението на Окръжната прокуратура в Бургас.
Двамата служители са били задържани около 15:00 часа в петък, непосредствено след предаването на предварително белязани парични средства. Арестът е извършен в служебен автомобил на ВиК в близост до имота, предмет на проверката.
Паралелно със задържането разследващите са извършили претърсвания в административните помещения на дружеството, както и на адреси, свързани със заподозрените.
Разследването продължава, като се събират доказателства за изясняване на всички факти и обстоятелства по случая.


