Софийската градска прокуратура (СГП) привлече като обвиняем Р. Ш. за умишлено убийство по чл. 115 от Наказателния кодекс. Според обвинението на 22 юни 2026 г., около 18:10 часа, на площад „Лъвов мост“ в София той е причинил смъртта на К. М., като го е избутал през парапета на моста. В резултат на падането от височина пострадалият е получил тежки травми, довели до фатален изход.
По разпореждане на наблюдаващия прокурор обвиняемият е задържан за срок до 72 часа, съобщиха от СГП.
Припомняме, че 36-годишен мъж загина, след като беше бутнат от „Лъвов мост“ след възникнал конфликт. По случая първоначално бяха задържани трима души.
Очевидец на инцидента разказва, че предполагаемият извършител първо започнал да крещи по жертвата, след което преминал на червен сигнал на светофара и се насочил към него. Според свидетелските показания той го сграбчил за дрехите, но мъжът успял да се освободи и тръгнал към моста с намерение да се отдалечи. Другият мъж обаче го последвал, настигнал го и продължил да му крещи за предполагаем дълг от 40 евро, след което се стигнало до трагедията.
Досъдебното производство е започнало на 22 юни 2026 г. след извършен оглед на местопроизшествието по реда на чл. 212, ал. 3 от НПК. Разследването се води от СДВР под ръководството и надзора на Софийската градска прокуратура.
На 25 юни 2026 г. СГП ще внесе в Софийския градски съд искане за налагане на най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.


