През последното денонощие в страната са регистрирани 25 тежки пътнотранспортни произшествия, при които е загинал един човек, а 30 души са получили наранявания. Това показват данните на Министерството на вътрешните работи.
В столицата са станали общо 28 катастрофи – две тежки и 26 леки. При тежките инциденти са пострадали трима души.
Статистиката на МВР показва, че от началото на годината жертвите по пътищата продължават да са повече в сравнение със същия период на 2025 г. Към момента загиналите при пътни инциденти са 215, което е с 35 повече спрямо същия период на миналата година.
От МВР отново призовават всички участници в движението да бъдат внимателни и да спазват правилата за движение, за да бъде ограничен броят на тежките пътни произшествия.


