12-годишно момиче е паднало в шахта на територията на комплекс „Червено знаме“ в София. Сигналът за инцидента е подаден в 17:52 часа.
От Столичната дирекция на вътрешните работи потвърдиха, че на място са изпратени екипи на полицията и пожарната. По информация на bTV детето е било с други деца и е играело, когато е паднало в шахтата.
По първоначални данни височината е била около 5-6 метра. В шахтата не е имало вода. Детето е било контактно след инцидента.
Екип на Спешна помощ също е изпратен на място. При прегледа са установени леки наранявания – охлузване на крака и в областта на кръста.
Момичето е транспортирано в „Пирогов“, където ще му бъде направен обстоен преглед. Обстоятелствата около инцидента предстои да бъдат изяснени.


