Националният координатор на ГЕРБ и експерт по публични комуникации Никола Николов отправи остър коментар към управляващите, след като стана ясно, че се предвижда увеличение на цените на винетките, а държавата поема нов дълг.
В публикация в социалните мрежи Николов не скри възмущението си от решенията, които според него ще натоварят допълнително българските граждани и бъдещите поколения.
„Хайде голямо честито на всички умници и протестиращи! Хем ви вдигат цената на винетките с 30%, хем теглят още дълг, който вие и децата ви ще изплащате“, написа той.
Според Николов управляващите продължават да прехвърлят тежестта на собствените си решения върху хората, вместо да търсят ефективни механизми за управление на публичните средства и ограничаване на излишните разходи.
От ГЕРБ нееднократно са предупреждавали, че прекомерното задлъжняване на държавата и увеличаването на различни такси и плащания ще се отразят пряко върху бюджета на домакинствата. По думите на представители на партията подобни решения не създават условия за икономически растеж, а задълбочават финансовия натиск върху работещите хора и бизнеса.
Коментарът на Никола Николов предизвика сериозен интерес в социалните мрежи, където мнозина потребители изразиха притеснения както от поскъпването на винетките, така и от нарастващия държавен дълг.
Според анализатори именно темите за доходите, данъчната тежест и финансовата стабилност ще бъдат сред най-важните въпроси, по които обществото ще търси отговори от управляващите през следващите месеци.

