Двама 17-годишни младежи са пострадали от токов удар в района на железопътната гара в Стара Загора. Те са приети в болница, съобщиха от Областната дирекция на МВР.
Сигналът за инцидента е подаден на 19 юни в 21:15 часа във Второ районно управление. За случилото се съобщил друг 17-годишен младеж, който обяснил пред полицията, че двама негови връстници се качили върху покрива на товарен вагон.
Вагонът се намирал на коловоз в близост до автомивка в района на гарата. При опит да отворят капандурата му възникнал токов удар, вследствие на който двете момчета били ранени.
На мястото е извършен оглед от полицейски екип. Образувано е досъдебно производство, което се води под надзора на Районната прокуратура в Стара Загора.
Това е пореден подобен инцидент в рамките на месеца. В началото на юни служител на Национална компания „Железопътна инфраструктура“ пострада от волтова дъга на железопътна линия край Бургас.


